• Zegarek do pływania

  • Parametry

Zegarek do pływania

Wodoszczelność w zegarkach jest nieodłącznym elementem funkcjonalności naszych czasomierzy. Wyróżniamy kilka rodzajów klasy odporności zegarków na działania wody. Jedne są dostosowane do każdych warunków z działaniem wody,  inne zaś zapewniają tylko przypadkowy kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności jest dostosowana zarówno do stylu zegarka, jak i finalnej ceny prezentowanego modelu. Dla przykładu, zegarki sportowe, które są bogate w różne funkcje czasomierza z reguły posiadają wodoszczelność od WR100 w górę, natomiast zegarki pełniące funkcje dekoracyjne, na skórzanym pasku z reguły posiadają wodoszczelność na poziomie WR30. Porównanie oczywiście dotyczy zegarków w podobnym budżecie, czyli do około 100 zł. 

Klasy wodoszczelności

Podstawowym oznaczeniem wodoszczelności jest WR30 – można się spotkać z zapisem dodatkowo 3ATM, 3BAR, 30M. Wszystkie oznaczają dokładnie to samo. Jest to rodzaj wodoszczelności, który jedynie umożliwia przypadkowy kontakt z wodą. Ten rodzaj szczelności stosowany jest z reguły wtanich zegarkach.

Kolejnym oznaczeniem wodoszczelności jest WR50 – analogicznie można spotkać się z zapisem 5ATM, 5BAR, 50M. Jest to taki rodzaj wodoszczelności, który uprawnia do kąpieli bez zdejmowania zegarka z nadgarstka.

Trzecim, przedostatnim oznaczeniem wodoszczelności jest WR100, które można spotkać również pod zapisem 10ATM, 10BAR, 100M. Jest to rodzaj wodoszczelności, który umożliwia nie tylkokąpiel w zegarku, ale również pływanie z nim w basenie.

Ostatnim rodzajem wodoszczelności jest WR200, z analogicznym zapisem 20ATM, 20BAR, 200M. Jest to najwyższa klasa wodoszczelności. Użytkownik takiego zegarka może kąpać się z nim, pływać, ale co najważniejsze nurkować z butlą!

Darmowa wysyłka od 500 zł

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

  • Sklep zamknięty

Trwają prace techniczne. Wrócimy wkrótce.

Pozdrawiamy!