• Zegarek sportowy

  • Parametry

Zegarki sportowe 

Zegarki te cechują się przede wszystkim wysoką wytrzymałością na wiele czynników takich jak uderzenia,  zalania etc. Pasek wykonany jest z tworzywa sztucznego typu kauczuk/silikon, co ma silne zastosowanie w braku chłonięcia potu.  Pod terminem "zegarek sportowy" jest jeszcze jedno znaczenie. Mianowicie, wiele opinii jest takich, że zegarek, który wyposażony jest w chronograf zaś wyposażony w tarczę analogową również ma charakter sportowy. Mimo, iż posiada pasek skórzany, który kojarzony jest z elegancją. 

Funkcjonalność zegarków sportowych 

Wodoszczelność zegarków sportowych rozpoczyna się od 10 barów. Rzadko kiedy jest niższa wartość odporności na wodę. Biorąc na warsztat konkretny model Casio G-Shock  wodoszczelność sięga takiego zegarka aż do 20 barów, co pozwala na swobodne nurkowanie z butlą nosząc na nadgarstku czasomierz. W takim zegarku znajdziemy takie funkcjonalności jak stoper, minutnik, datownik czy też budzik. Cena zegarka G-Shock oscyluje w granicach 400-600zł w zależności oczywiście od nowości kolekcji.  

Smartwatch jako nowość wśród zegarków sportowych

W dzisiejszych czasach silnie rynek przejęły zegarki typu Smartwatch. Dzięki dużej funkcjonalności takich jak chociażby badanie ilości kroków, sprawdzanie tętna czy też stoper. Oczywiście funkcji tych zegarków jest znacznie więcej. Jednym minusem Smartwatch’y jest to, ze ich wodoszczelność jest z reguły na poziomie 3 barów, która nie pozwala nawet na swobodne pływanie z sikorem na ręku. Cena tego rodzaju zegarka sportowego jest różna. Smartwatch potrafi kosztować zarówno 200 zł jak i 800 zł.  Niemniej te inteligentne zegarki świetnie sprawdzają się do biegania czy też jako badanie aktywności podczas treningu siłowego. 

Darmowa wysyłka od 500 zł

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

  • Sklep zamknięty

Trwają prace techniczne. Wrócimy wkrótce.

Pozdrawiamy!