• Mechanizm kwarcowy

  • Parametry

Mechanizm kwarcowy

Zegarki z mechanizmem kwarcowym są najpopularniejszym produktem na rynku.. Zegarki kwarcowe pojawiły się w XX wieku w latach 70. Głównym producentem takich zegarków była Azja, stosowana w marce takiej jak Casio.

Precyzyjność zegarków z mechanizmem kwarcowym

Zegarki kwarcowe są zegarkami, które cechuje największa precyzyjność. Najbardziej precyzyjnym mechanizmem kwarcowym, jaki można spotkać na rynku jest stworzony przez Certinę Precidrive, który charakteryzuje się precyzyjnością na poziomie odchyleń około 10 sekund, co jest znikomym wynikiem w porównaniu do zegarków z mechanizmem automatycznym.

Żywotność baterii

Zegarki z mechanizmem kwarcowym napędzane są baterią elektryczną. Żywotność takiej baterii waha się od 1.5 roku do 3 lat. Firma Casio poszła jednak o krok do przodu i stworzyła baterię, która pozwala na użytkowanie zegarka nawet do 10 lat na jednym akumulatorze. Niektóre szwajcary, takie jak Tissot zastosowały metodę EOL (End of life), która informuje użytkownika o końcu żywotności zasilacza, poprzez przeskoczenie wskazówki sekundnika o 4 pola.  

Darmowa wysyłka od 500 zł

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

  • Sklep zamknięty

Trwają prace techniczne. Wrócimy wkrótce.

Pozdrawiamy!