• Chronograf

  • Parametry

Chronograf w zegarku

Chronograf w zegarku odgrywa kluczową rolę w zegarku w zakresie precyzyjności odmierzania różnej długości czasu. Zegarki z chronografem bardzo łatwo można odróżnić poprzez napis, z reguły na tarczy, „chronograph”. Nazwa wywodzi się z greckiego słowa „Chronos”, co oznacza „czas” oraz drugiej części „graph” czyli zapisywać.

 

Jak działa chronograf w zegarku?

Kolejnym sposobem na odróżnienie klasycznego zegarka od zegarka z chronografem są małe tarcze, na głównej, największej tarczy całego zegarka. W wolnym tłumaczeniu chronograf to z reguły stoper. Niemniej są różne odmiany chronografu. Nieraz potrafią małe wskazówki oznaczać sekundy i godziny, a nieraz dodatkowo minuty czy setne sekundy.

Na pozór wydaje się, że jest bardzo prosto zamontować małe tarcze na głównej obręczy naszego czasomierza, natomiast nie jest to takie oczywiste. Jest to bardziej skomplikowany i wymagający proces przy konstruowaniu mechanizmy danego modelu zegarka. Uzasadnia to cena takiego sikora– jest ona wyższa.

Cena zegarków z chronografem

Zegarki z chronografem są ogólnodostępnym produktem na rynku. W słynnej marce Casio Edifice znajdziemy modele z chronografem w przystępnej cenie. W Bisset’ach również możemy dostrzec wysoką jakość w połączeniu z rozsądną ceną w zegarkach z chrono. Przeciętnie ceny zegarków z opisywaną funkcją rozpoczynają się od 300 zł wzwyż, w zależności oczywiście od marki, modelu i kolekcji. 

Darmowa wysyłka od 500 zł

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

Zapisz się do newslettera

I zgarnij kupon na -10%

  • Sklep zamknięty

Trwają prace techniczne. Wrócimy wkrótce.

Pozdrawiamy!